rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Austrálie

Je třeba zabít Evu

Normálně s lidmi vycházím, prakticky se všemi až na několik málo výjimek, ale tento člověk mi pije krev už od prvních okamžiků. A bojím se, že kontakt s ním jen tak lehko neukončím :-/
Je to totiž moje nová učitelka na odborné škole v Sydney Slovenka Eva. Mimochodem, první perla z jejích úst: Příjmení nám neřekla, zato víme, že jí máme vždycky říkat [ Eva ], nikoliv anglickými ekvivalenty [ Íva ] nebo [ Ív ], protože ona se jmenuje Eva a každému by se mělo říkat tak, jak chce on sám. Proto spolužačku Katku, která si nejen na jmenovku napsala Kate, ale i vyloženě řekla, že jí Kateřina nikdo neříká a ona na to ani neslyší, učitelka vytvrvale oslovovala Katerino, případně Katarino. A diskuze s druhým spolužákem Thajcem, který si nechává říkat "Oi", byla také zajímavá. Napíšu zde rozhovor mezi nimi v plném rozsahu. Je to výřez z našeho představování se:

 

Eva: "Prosím představ se."

Ou: "Moje jméno je Latimathanp, ale nechávám si říkat Oi."

Eva: "Takže jak by sis chtěl nechat říkat?"

Oi: "Oi"

Eva: "Podívejte se, studenti. Každý z nás má právo na nehanobení svého jména, rasy, původu atd. A jméno, které jsme dostali, nám prostě patří a měli bychom si ho vážit. Samořejmě, kdo si chce nechat říkat jinak, ať to řekne a my to budeme respektovat. Takže jak by sis chtěl nechat říkat?"

Celá třída sborově: "Chce si nechat říkat Oi !!!"

Eva: "Vrátíme se k tomu později. Další."

 

No prostě píča. Bohužel to není všechno. A to mě sere ještě víc. Vypadá to, že jsem cestoval 15000 kilometrů, abych byl na místní škole vyučován nějakou slovenskou krávou, co má horší výslovnost než já po prvním roce angličtiny. Slovní zásobu má dobrou, ale ta mluva, to trhá uši. Přesně před výrazy typu "Á jem prity šůrrr" nebo "tů bí familiarrr" jsem z Česka utekl. A to jsou jen příklady, často je to ještě horší.

A stále nekončím. Nejhorší je, že má ve slovním projevu gramatických chyb jak máku. Její neustálé pletení si slov "Like" a "As" je do uší bijící. A napsání slova "Saving" jako "Seving" a následovné obhajování této podoby jakbysmet. Navíc, je to asi 50-letá Slovenka, takže si dokážete představit její rukopis. No prostě my to přečteme, ale pokud píše psacím písmem, jako že většinou jo, tak cizinci jsou v pytli, protože například československou podobu psaného malého "r" znají pouze lidé od Aše do Košic. Jednoduše si představte rukopis vaší učitelky ze základní školy. Tak to je ono. My jsme v tom vychováváni, ale v cizině se psané písmo spíše podobá tiskacímu. A nucení nás k psaní si zápisků větou: "Přece si umíte napsat všechno, co je na tabuli, dělali jste to tak od školky", je do nebe volající blbost, kterou může říct pouze člověk, v životě neopuštivší území Československa. A hrození, že kdo si nebude psát zápisky při hodině, toho nenechá projít a napíše mu "failed" ani nekomentuju.

A nakonec, protože je na škole nová a navíc je to píča, tak přišla s pravidly, které tam absolutně nikdo nedodržuje. Přestávka opravdu jen 15 minut, a to od 10 do 10.45, jak napsala na tabuli, ale pak se opravila a ikdyž neměla co říct, tak opravdu tam něco mlela do půl jen proto, aby dodržela hodinu. Trvá na 80-procentní docházce, přestože někteří studenti musejí chodit do práce. "Jste tady, napíšu, že jste, nejste tady, máte absenci." Se všemi předchozími učiteli se dalo dohodnout, s ní ne. Viz já. Já jsem se s ní snažil mluvit o tom, že bych potřeboval jednou týdně nebýt ve škole a být v práci, ale že vzhledem k potřebné docházce 80 procent bych to nemohl uskutečňovat, a že s předchozím učitelem nebyl problém se dohodnout, a on chápal, že je lepší projít všemi testy a být aktivní ve škole a jednou týdně chybět než 4x týdně pouze sedět v lavici a nejevit o výuku zájem, ale s ní to nehlo. Přímo mi řekla, že budu muset si najít jinou práci. Marně jsem s ní lomcoval, že tuhle práci mám fakt rád a že bych rád v ní pokračoval i po návratu do Čech. Ne, ne, ne.

Takže jsem ještě ten den zašel na sekretariát a požádal o přeřazení do jiné třídy, že už jsem se bavil s učitelem, že by mě klidně vzal (Je to pravda). Na doplnění, že se mi nelíbí učitel mi strčili do ruky nějaký formulář jako feedback a že ho mám vyplnit. Stalo se, odevzdal jsem ho, chtěl mluvit se zástupcem ředitele, který tohle má na starosti, ale že prý nemá čas. Že se mám zastavit jindy. Tak tam skočím ve čtvrtek, protože zítra musím do práce a ve středu tu máme státní svátek. Budu to hrát na notu, že nechci českého ani slovenského učitele, že jsem přijel do Austrálie, abych slyšel i jiné přízvuky a že jsem si rovnou mohl zaplatit kurz angličtiny v Praze. A tohle je také víc než půlka pravdy. Druhá je nemožnost naplnění 80 procent docházky. A očekávám, že to bude ještě drsné. Tak pak poreferuju.

 

Omlouvám se za použíté výrazy, ale jsem ještě teď nasraný jak mraky. Píča jedna zasraná, slovenská, zakomplexovaná....

Poslední komentáře
19.06.2015 10:11:28: Eva je pinda. Musí zemřít.smiley${1}
28.04.2007 20:38:30: Ahoj Paldo, drzim ti palce ve fightu s kravou. I'd be fed up just the same way as you. Zdravim z Uni...
26.04.2007 17:22:31: Ta je ale přísná!!!!! Drž se slávisto!!!! :op
26.04.2007 17:02:42: Ahoj Kokříku, nic si z toho nedělej a bojuj. Držím ti palce z Prahy! Arnold J.Rimmer BDP