rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Crewe

Středa 10.9.

Tak se nám tu trochu umoudřuje počasí. Dneska ráno bylo dokonce při mé cestě do práce polojasno. Ale bohužel stejně jako vždy bez sluníčka. Fakt to nechápu, máte oblohu, kde je jedna půlka modrá jako moře a druhá s lehkými mraky, ale stejně ani známka po tom, že by se někde na obloze nacházela ta žlutá koule. Mám podezření, že Anglii ten sluneční paprsek nějak obchází a světlo je tu jen díky odrazům od kontinentální Evropy.

Taky jsme měli v půl desáté dopoledne požární cvičení, z ničeho nic začaly houkat sirény a všichni se beze slova zvedli a vyrazili ven. Vzhledem k tomu, že jsem měl zrovna něco rozpracovaného, mě cvičení moc nepotěšilo, a když jsem zjistil, že navíc mezitím začlo venku lejt jak z konve, tak jsem měl sto chutí dát tomu, co cvičení naplánoval, tečku.

Po cvičení jsme se nějak zapovídali na téma počasí s kolegou a nejen že jsem se dozvěděl, že takovéto cvičení Bentley pořádá tak třikrát, čtyřikrát.....za zimu, tak mě ještě čekají hezké časy. Prý nikdo nechápe, proč nemůžeme trénovat úprk na jaře nebo v létě. Taky se mi líbilo kolegovo vyjádření, že v televizi v předpovědi počasí zásadně říkají, že bude sunny a showers. Prý aby si to mezi diváky nerozházeli :-)))

K tomu se váže historka, že prý před lety nějaká ženská zavolala do BBC, že prý má přijít do Británie hurikán. Televizní meterologové ji samozřejmě toto tvrzení negovali a za 16 hodin hurikán opravdu přišel a byli i mrtví...

Žádné komentáře