rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Münsteru

Auta v Münstru

Už mě pomalu začíná místní vozový park štvát. Dobře, jsem ochotný přenést přes srdce, že je tady průměrné auto asi o dvacet let mladší než u nás. Mají vyšší platy, jsou obecně ekonomicky úplně jinde než my. To se dá racionálně odůvodnit a srdce se s tím vyrovná. Na ulicích tím pádem není průměrné auto Fabia s cenovkou 300 tisíc, ale Golf v plné palbě za 600 klacků. Strpím dokonce i to, že každý trochu lépe situovaný důchodce mužského pohlaví jezdí v Porsche a jeho žena v Mini (to už mi dělá problémy trochu větší. Když vidíte 70-letou stařenku, co má smrt na jazyku i v očích, jak drandí v Mini, tak se snad ani jinak než skřípajícími zuby reagovat nedá).

Ale proč do prdele tady každý studentík jezdí v kabrioletu???? Tolik aut bez střechy není vidět snad ani na francouzské riviéře. Jenom dneska za cestu domů ze školy jsem napočítal snad 50 kabrioletů. Od starých Golfů (co bych za něj dal), přes Audi 80 (mimochodem obzvláště ve verzi kabrio je to furt krásný auto – co bych za něj dal) a VW Eos (tak za ten vím, co bych dal, ale tolik peněz nemám) až po Porsche 911 Carrera 4S Cabrio (tak o tom ani přemýšlet nebudu…). Kde se všechny ty kabriolety najednou vzaly??? Protože ještě před týdnem jich bylo vidět po ulicích jestli třetina, tak je to moc. To tu mají jako auta na zimu a kabriolet na léto? A proč ne? Ještě něco na jaro a podzim a máme to komplet!!! Když se na jedné křižovatce za sebou seřadily Mercedes SLK (střecha samozřejmě dole), Fiat Barchetta (také nahoře bez), Mini (tady „pouze“ coupé) a postarší Golf Cabrio, tak jsem myslel, že mi s obrovskou ranou pukne srdce a já s sebou fláknu na zem a konec.

Jako jasně, pláču nad rozlitým mlékem, jsou tady prostě jinde než my v Čechách, ale mně jako automobilovému nadšenci, co má navíc jen kupon na MHD, prostě to dnešní odpoledne duševně neprospělo. Když vidíte jeden kabriolet, dáte palec nahoru. Když druhý, tak se usmějete, ale když jich kolem vás za krásného počasí jezdí kolony, tak to akorát nasere.

Žádné komentáře