rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Münsteru

Čtvrtek 20.3.

Dnešek bych vysloveně nazval „Internet-Tag“. Od rána se snažíme vyřešit ten proklatý internet, už mi z něj začaly padat vlasy. Konečně i já jsem dostal do schránky informaci, že jsem byl ke včerejšímu datu připojen, takže můžeme problémy řešit my dva s Luďkem. Lucka stále na svoji aktivaci čeká, nicméně nic nepřichází, protože nikomu z nás net nejde. U Luďka se situace změnila následovně: včera mu to ukazovalo, že je připojen, ale stránky žádné neotevřel. Dneska ani to.

S Luďkem jsme ráno nasedli do Šemíka a vyrazili směr škola. Lucku jsme nechali doma, aby případně mohla rovnou nějaké rady vyzkoušet a dala nám vědět, zda-li fungují nebo ne.

První zpráva: naše přihlašovací jména a hesla ve školních počítačových místnostech bez problémů chodí. Takže problém musí být někde jinde. Zašli jsme o kancelář dál ke správci školní sítě, aby nám pomohli. Tam různě asi hodinu klikali, přihlašovali, ptali se, i my klikali, přihlašovali, odpovídali, ale nic nepomohlo. S našimi hesly a jmény se do netu přes Teleport nenalogovali. Nikdo prostě netuší, co s tím je. Tak nám řekli, že se na to ještě kouknou a máme jim zavolat dneska odpoledne.

Nato jsme ještě zajeli do té Steinfurter straße, kde jsem si vyzvedl svůj modem. I tam jsme se vysvětlili náš problém (teda vlastně jen Luďkův, já ještě netušil, jak to bude se mnou), ale odpověděli nám po pár klikách do klávesnice, že připojení nám funguje, že na jejich straně problém není. Tak do prdele, co s tím je??????

Btw. Po příchodu domů a zapojení svého modemu žádná změna, ani mně to nefachčí.

PS: Může mi někdo povolaný vysvětlit, který dement projektoval rozvod sítí po téhle zatracené ubytovně??? Kterou chytrou hlavu napadlo dát do jednoho rohu zásuvky a přípojku na televizi a do druhého, úplně od okna a k žádné zásuvce přípojku na net??? Takže mi zbývají dvě možnosti – buď předělat celý pokoj, abych měl stůl u netu, ale nebudu moct koukat na televizi, kterou mám zapojenou přes počítač a kabel od antény tak dlouhý není, nebo mít přes pokoj křižmo kabely od internetu a na podlaze modem. Fakt se z toho tady poseru.

Update 16.00: No je to možný? Je to možný! Internet funguje!!!!! Z ničeho nic Luděk okolo druhé hodiny vyzkoušel připojení a naskočilo. A já to samé! Pravda, já to vyzkoušel až o trochu později, v té době jsem byl už na cestě do školy, abych se tam osobně zeptal na pokroky v opravě připojení. Naštěstí Luděk byl pohotový a ihned mi zavolal, takže jsem okamžitě vystoupil z autobusu a letěl domů podívat se na tu krásu. A jo, je tam!!! Seznam.cz, idnes.cz a další. Jsou tam všechny! Na mé ploše!!! Hurááááááááááááááááááááá.

Žádné komentáře