rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Münsteru

Streda 19.3.

Já se tady z toho počasí zblázním!!! No je normální, aby v jeden den bylo ráno krásně, pak aby padaly kroupy jak pingpongový míčky, pak nasněžilo asi centimetr sněhu a pak bylo zase hezky??? Tady je nějaký divný mikroklima, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Co se týče dneška, tak byl v zásadě vesměs pozitivní. Až na ten zatracený internet. Podařilo se nám připojit k síti, na displeji se nám ukazuje, že jsme verbunden, ale žádnou internetovou stránku nenačteme. Fakt nevíme, co s tím. Luděk někam volal, ale tam mu nic chytrého neřekli. Já jsem pak zkoušel zavolat na hot linku toho našeho připojitele, ale nikdo to tam nezvedal. V půl třetí odpoledne!!! By mě fakt zajímalo, co mají za pracovní dobu.

Jinak jsme byli u Frau Ratermann, ta nám poradila pár věcí, řekla nám například termíny různých rozřazovacích testů na jazyky, kdy se máme kde v kolik hlásit a tak. Docela nám pomohla, po schůzce s ní se cítím jistější.

Také jsme si koupili na její radu Vorlesungsverzeichnis, což je malá knížečka se seznamem všech předmětů, co se budou v následujícím semestru vyučovat včetně termínů přednášek a cvičení, tak se na to zítra koukneme. Ale to nepospíchá.

Potom jsem s Luckou vyrazil za panem Lange, který má na starosti zahraniční studenty a zeptal se ho, jak je to s kurzem němčiny, který nabízí. Zjistili jsme totiž, že jsme se na ten kurz měli nahlásit do 14.3., což vzhledem k faktu, že je 19., je velice nepříjemné. Mezitím Luděk vyrazil domů zjistit, zda funguje net s novým heslem, které jsme dostali v nějaké kanceláři (to nové heslo fungovalo aspoň ve školní internetové místnosti, takže jsme se po 14 dnech dostali na internet. Aspoň že tak). Nicméně Luděk neuspěl a u něj doma net z neznámého důvodu nefunguje. Co se týče toho kurzu, tak nám bylo řečeno, že studenti přes Erasmus jsou přihlašováni automaticky, takže žádný strachy. To je taky pozitivní.

No a co jsme dělali odpoledne? Snažili jsme se rozběhat ten blbý net (neúspěšně), já jsem si byl zaběhat (musím přiznat, že se do toho pomalu dostávám a za pár týdnů dostanu a na konci pobytu budu atakovat světové rekordy, fakt se na to cítím, Hichame, boj se!!!), s Luďkem si dali pár míčků v pinčesu (tam jsem uplatnil své zkušenosti z mých dětských let, kdy jsem ve volných chvílích učil hrát Korbela), no a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty – Rafťáci, vínko atd.

Musím říct, že z dneška mám dobrý pocit, snad jen Lucka si zažila trochu trapnou chvilku, kdy běhala po městě se záchodovou štětkou a smetákem, které si koupila. Ale to počasí doopravdy nechápu, jako by ho někdo dálkově ovládal, není možný, aby se takhle často a rychle měnil sníh v azuro.

Tak jo, ještě přes spaním dokoukat Mission Impossible  III a pak šupky dupky do hajan. Tak dobrou noc J

PS: Jupííííí. Ozvali se z té marketingové společností. Máme školení příští úterý v 16.00, a pak by měla začít samotná práce, tak doufám, že do toho ni nevleze a my budeme mít peňauze. Bylo by to super. Přece jen 21.13 euro na týden není nic moc.

Poslední komentáře
04.04.2008 00:44:00: (krome toho snehu)
04.04.2008 00:42:51: Jen bych chtel dodat k prvnimu odstavci tohoto clanku - takovy pocasi je v anglii skoro na dennim po...