rampa.wgz.cz

a ted zase v Anglii

Občasník z Münsteru

Úterý 18.3.

8.00 – neuvěřitelné!!!! Budík zvoní a v pokoji je světlo!!! To jsem nezažil několik dní. Roztáhnu závěsy a to byste neuhodli – azuro!!! Konečně hezké počasí!!! Ani to venku nepoznávám. Hned se mi líp snídá. Dneska máme v plánu několik akcí – zajít do školy se zeptat, kdy vůbec začíná škola, co ještě máme před jejím začátkem udělat atd. Také se má u Luďka dostavit chlapík a zapojit mu net, takže je dost možné, že za pár dnů budu online i já. To ve zkratce znamená i změnu, že už nebudu tyto texty psát pouze do wordu a archivovat, ale mohl bych je prdnout na stránky, ať si je přečtete. No nezní to úžasně???

23:00 – Ehm, takže:

1)      V 9 ráno jsme naposledy viděli slunce

2)      Pán od Teleportu (provozovatel internetu tady v areálu) se opravdu dostavil, modem zapojil, ale net nefunguje. Chybělo nám totiž uživatelské jméno a heslo. Tak jsme vyrazili k nim do kanceláře. Při té příležitosti jsme jim rovnou odevzdali i přihlašovací formulář Lucky, která do něj minulý týden zapomněla napsat údaje o bankovním účtu, takže jí byl formulář dnes ráno vrácen. Pány od internetu jsme byli posláni do školy, abychom si tam vyzvedli někde to jméno a heslo. Tak jsme si také řekli, že se rovnou zastavíme u paní Ratermann, se kterou jsme v listopadu projednávali naše předměty, které zde chceme studovat.

Paní Ratermann samozřejmě ve své kanceláři nebyla (má do 12.00, my přišli asi v půl druhé – máme se zastavit zítra), nicméně jsme se alespoň paní vedle zeptali na ten net. Poslala nás do prvního parta za jinou kolegyní (mimochodem, ta škola jsou hotové katakomby, jednou vejdeš a už nikdy nenajdeš cestu ven – ty kanceláře jsme pokaždé hledali snad 15 minut). Slečna kolegyně byla velice milá a dokonce nám vydala naše jména a hesla. Juchůůůůů!!! Pojede nám net!!!

Update – bohužel ani po zadání přihlašovacího jména a hesla nám net nefunguje. Netušíme, kde je problém. Zítra se jde znovu za chlapy od netu, snad nám pomůžou. Btw. Docela jsme se s tím internetem i tak zapotili, protože Luďkovi nějak blbnul komp a vůbec se nemohl dostat ani na stránku, kde se zadává to heslo. Na mém počítači to bez problémů šlo, u něj ani ťuk. Naštěstí ve svém zápalu boje namačkal na klávesnici nějakou podivnou kombinaci, odškrtl pár okýnek a rozběhlo se to (pozor, pouze úvodní stránka, ne samotný net L).

Během našeho malého výletu nás samozřejmě několikrát potkal déšť a pak i kroupy. No proč nééé, že jo?

3)      Aspoň podvečer byl příjemný, Luděk před pár dny objevil ve sklepě vedlejší budovy Spielraum s pinčesem, tak jsme byli poměřit své síly ve stolním tenisu. Musím říct, že jsme si s Luckou docela věřili do momentu, kdy nám Luděk sdělil, že hrál ligu, ale že už je to prý hrozně dávno, že už si ani nepamatuje, jak se drží pálka. Neměli jsme proti němu pražádnou šanci, hrál si s námi jak kočka s myší, ale byla zábava. Aspoň jsme dělali zase něco nového.

 

No, a to je tak asi všechno, co se dnes událo. Samozřejmě jsme si neodpustili večerní kino – Wimbledon (hezká romantika s Kirsten Dunst) a Flight of the Pheonix, což je dobrodružný film o ztroskotání letadla v poušti Gobi. Hrál tam také Hugh Laurie. Ze začátku jsem ho skoro nepoznal, ale po pár dnech bez holení a hřebene to byl starý dobrý doktor House J

 

PS: Vzhledem k faktu, že tenhle týden začínají Velikonoce, a to zde nikdo ani nehne prstem, to vypadá, že internet budu mít nejdřív v půlce příštího týdne. Hezký, co?

Žádné komentáře